Ezel Fan Club - Ezel Fan Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ezel Fan Club - Ezel Fan Forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Peygamberimizin öğüdü 3f9f2cab2e6a
Dil Seçeneği
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anahtar-kelime
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Anket
Web Sitemize Nereden Ulaştınız?
 Arama motorlarından
 Arkadaşımdan
 Diğer sitelerden
 Facebook'tan
Sonuçları Gör
En son konular
» Ezel 3. Bölüm İndir
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimePtsi Haz. 25 2012, 15:47 tarafından pitbull38

» son oyun
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimeÇarş. Haz. 22 2011, 21:08 tarafından adanali

» Ezel - Dijital Çizim
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimeÇarş. Haz. 22 2011, 13:59 tarafından Cem

» Kerpeten Ali - Dijital Çizim
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimeÇarş. Haz. 22 2011, 13:56 tarafından Cem

» gercek ezelciler (intikam)
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimeSalı Nis. 19 2011, 13:07 tarafından intikam

» ViKiNGLER DiYARI Online MMO Bedava Viking Oyunu
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimeCuma Ocak 28 2011, 17:10 tarafından zeFF

» Dentinho Fenerbahçe'de!
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimeC.tesi Ocak 22 2011, 01:05 tarafından tugay-fener

» Moderatör Olmak istiyorum...
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimeC.tesi Ocak 22 2011, 01:02 tarafından tugay-fener

» Cansu Dere ile Röportaj
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimeC.tesi Ocak 22 2011, 00:54 tarafından tugay-fener

» Kenan İmirzalıoğlu'na Benzemek Avantaj mı?
Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimeC.tesi Ocak 22 2011, 00:52 tarafından tugay-fener

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
En bakılan konular
EZEL kamera arkası görüntüleri
Ezel 1. Bölüm İndir
Moderatör Olmak istiyorum...
Fenerbahçe marşları---sözleri
Yeni nesil Türkçe'yi böyle konuşuyor
Sedef Avcı fotoğrafları
Akrostiş şiirler
Kenan İmirzalıoğlu'nun beğendiği kadın tipi
Ezel Dizisi Yönetmeni
Kenan Imirzalıoglu ile bir röportaj daha
IP Adresiniz
ip-numaram.com IP adresi
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 120 kişi C.tesi Tem. 29 2017, 17:28 tarihinde online oldu.
İletişim

Peygamberimizin öğüdü

2 posters
YazarMesaj
Eagle
Administrator
Administrator
Eagle

Saygınlık : 18
İş/Hobiler : Web ve Logo Tasarımı

Peygamberimizin öğüdü Empty
MesajKonu: Peygamberimizin öğüdü   Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimePtsi Ara. 28 2009, 13:22

1-) Hergün okuyabildiğin kadar Kur'an oku, Peygamber (sav)'e de salatı çokca getir.
2-) Beş vakit namaz ile velevki iki rekat ta olsa gece ve kuşluk namazına devam et.
3-) Üzerine farz olan zekatı ver. Az da olsa hergün sadaka ver. Eğer verecek bulamaz isen bu vazifeyi güzel söylemekle yerine getir. Ramazan orucu ile beraber her ayda üçgün oruç tut.
4-) Allah'ın sevdiklerinden olmak istemez misin? Peygamber'in Muhammed (sav)'i, O'nun Ailesini sev, anne ve babaya iyilik yap.
5-) Sen:" Ya Rabbi, Ya Rabbi" deyipte, Allah'ın: "Evet Ey kulum, iste istediğin verilir" dediği kimselerden olmak istemez misin? Ohalde yiyeceğini temizle ki duan kabul olsun. İnsanlara kendinden daha insaflı ol. İnsanlara güzel ahlakla davran.
6-) Duası kabul edilenlerden ve Kıyamet günü sayfası nurla parlayanlardan olmayı istemez misin? Kalbini temizle, "La İlahe İllallah" zikrini çok yap, günahlarına, mü'min erkek ve mü'min kadınlar için tevbe ve istiğfar yap. Allah'ı hatırlamaktan habersiz olanlardan olma.
7-) Allah'a hamdeden, şükreden, O'na yakın olanlardan olmak istemez misin? Şu var ki kul: El-Hamdülillah, derse, Allah: " Kulum Bana hamdetti, Bana şükretti" der. Ohalde: el-Hamdülillahi ve Selamün ala İbadihillezinestafa" zikrini çokça yap.
Allah'a şükredenlerden ve Allah'ın neslini islah ettiği kimselerden olmayı istemez misin? Ohalde şu iki ayetteki duaya devam etmelisin:
A-) " Rabbim, bana ve anama, babama lutfettiğin nimete şükretme, Senin beğeneceğin faydalı bir iş yapmamı gönlüme ilham eyle ve Rahmetinle beni iyi kullarının arasına koy". (Neml:19).
B-) " Rabbim beni, bana ve anama, babama verdiğin nimete şükretmeye razı olacağın yararlı işleri yapmaya sevkeyle, benim için neslimden de salahı devam ettir. Ben Sana yöneldim, Sana teslim oldum." (Akaf:15).
9-) Hem dünyanı hem ahiretini toplayan şeyi sana göstereyim mi? Ohalde Allah'ın emirlerini gücün yettiği kadar yerine getirmeye çalış: " Ey insanlar, ruku edin, secde edin, Rabbinize ibadet edin, hayır işleyin ki kurtuluşa eresiniz. " (Hac:77).
~TriP~CoLiC~
Moderator
Moderator
~TriP~CoLiC~

Saygınlık : 14
İş/Hobiler : Öğrenci

MesajKonu: Geri: Peygamberimizin öğüdü   Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimePtsi Ara. 28 2009, 20:10

teşekkürler
Eagle
Administrator
Administrator
Eagle

Saygınlık : 18
İş/Hobiler : Web ve Logo Tasarımı

MesajKonu: Geri: Peygamberimizin öğüdü   Peygamberimizin öğüdü Icon_minitimePtsi Ara. 28 2009, 20:11

rica ederimm

Peygamberimizin öğüdü
1 sayfadaki 1 sayfası